Politikani kanadez lë kamerën ndezur teksa po zhvishej – kolegët e tij e panë në “Zoom”

Politikani kanadez lë kamerën ndezur teksa po zhvishej – kolegët e tij e panë në “Zoom”

Një anëtar i parlamentit kanadez u kap i zhveshur në një takim virtual të Dhomës së Komunave.

William Amos, i cili ka përfaqësuar rrethin e Quebec të Pontiac që nga viti 2015, u shfaq në ekranet e ligjvënësve të tjerë të mërkurën plotësisht i zhveshur. Pandemia ka bërë që shumë ligjvënës kanadezë marrin pjesë në seanca përmes video konferencës, njofton Insajderi.

Një pamje e ekranit e marrë nga The Canadian Press tregon Amos që qëndron prapa një tavoline midis flamujve të Quebec dhe Canadian, pjesët e tij private fshehur nga ajo që duket të jetë një telefon celular në njërën dorë.

“Ky ishte një gabim për të ardhur keq”, tha Amos në një deklaratë dërguar me email. “Videoja ime u ndez aksidentalisht ndërsa po ndryshoja rrobat e mia të punës pasi shkova për një vrap. Unë sinqerisht ju kërkoj falje kolegëve të mi në Dhomën e Komuneve për këtë shpërqendrim të paqëllimtë. Padyshim, ishte një gabim i sinqertë dhe nuk do të ndodhë përsëri”. /insajderi.com