Portugali – Gjermani: Formacionet zyrtare

Portugali – Gjermani: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Portugalisë dhe Gjermanisë do të jetë përballja e radhës e grupit F në kuadër të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre pët këtë ndeshje.

Fernando Santos i Portugalisë, do të startoj ndeshjen me fomracionin 4-2-3-1:

Rui Patricio, Nelson Semedo, Ruben Dias, Pepe, Raphaël Guerreiro, Danilo Pereira, William Carvalho, Diogo Jota, Bruno Fernandes, Bernardo Silva dhe Cristiano Ronaldo.

Nga ana tjetër, Joachim Low, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Manuel Neuer, Matthias Ginter, Mats Hummels, Antinio Rudiger, Robin Gosens, Toni Kroos, Ilkay Gundogan, Joshua Kimmich, Kai Havertz, Thomas Muller dhe Serge Gnabry.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianz Arena” me fillim nga ora 18:00./insajderi.com