Portugalia kualifikohet në gjysmëfinale, shkatërron Zelandën e Re

Portugalia kualifikohet në gjysmëfinale, shkatërron Zelandën e Re

Portugalia ka arritur që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Konfederatave pasi e mposhti 4:0 Zelandën e Re.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka ndihmuar Portugalinë që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Konfederatave, duke shënuar gol në fitoren prej 4:0 ndaj Zelandës së Re.

Ronaldo arriti të shënoj nga pika e bardh qysh në minutën e 33, derisa për Portugalinë shënuan edhe Bernardo Silva (38’), Andre Silva (80’) dhe Nani (90′).

Në gjysmëfinale është kualifikuar edhe Meksika, që e ka eliminuar Rusinë.

http://www.dailymotion.com/video/x5ruj6k_new-zealand-0-4-portugal-all-goals-and-full-highlights-24-06-2017-confederation-cup_sport