Postimi pikëllues i shkollës ku punonte Lindita si mësuese: Të prisnim për festë të abetares

Postimi pikëllues i shkollës ku punonte Lindita si mësuese: Të prisnim për festë të abetares

Shkolla në të cilën ka punuar mësuesja Lindita Preteni që sot ndërroi jetë tragjikisht kanë shkruar një lajmërim prekës për vdekjen e mësimdhënëses.

Përmes Facebook’ut, nga Shkolla” Fazli Greiçevci”, kanë lajmëruar për rastin, derisa kanë shkruar se mësuesja Lindita Preteni me padurim po e priste festën e abetares.

“Ajo ishte nje engjull, me vyrtyte te larta ku beri per vete te gjithe stafin dhe komunitetin.

Ende spo besojme…LINDA do mbetesh e paharrueshme per ne! Per nxenesit e tu, qe me padurim prisnit Festen e Abetares…”, shkruhet në njoftimin e shkollës.

Ndryshe, sot ka ndërruar jetë 24-vjecarja Lindita Preteni. Ende nuk dihet cilat janë shkaqet që kanë quar te vdekja./Express