“Prej Shqipnie” – kënga më e re e Gold AG (VIDEO)

“Prej Shqipnie” – kënga më e re e Gold AG (VIDEO)

Reperi shqiptar, Gold AG, ka publikuar së fundmi projektin e tij më të ri muzikor.

“Prej Shqipnie” mban titullin kënga e re, e cila është me motive patriotike.

Këngën e shkruar nga Gold AG, e ka orkestruar Fatos Canolli.

Reperi përmes rreshtave dhe melodisë u këndon heronjve të rënë gjatë luftës.

Protagonist në videoklip është edhe autori i njohur, Çun Lajçi, i cili edhe reciton disa vargje në fillim të këngës./Insajderi.com