Presidenti i Bjellorusisë që pretendonte se vodka shëron Covid-19 u diagnostifikua positiv me virusin Corona

Presidenti i Bjellorusisë që pretendonte se vodka shëron Covid-19 u diagnostifikua positiv me virusin Corona

Presidenti i i Bjellorusisë Alexander Lakashenko sot ka konfirmuar se është pozitiv me Covid-19, mirëpo refuzon të izolojë vendin dhe vazhdon të merr pjesë në evente sportive.

Presidenti në fjalë ka pretenduar se virusi mund të shërohet me vodka dhe duke shkuar në saunë, raporton Mirror, shkruan Insajderi.

Ai ka shkaktuar shok të madh në media kur tha se 50ml vodkë gjatë ditës do të mbrojnë nga virusi dhe se askush nuk do të vdesë nga Covid në Bjellorusi.

Numri i të vdekurve në këtë vend ka arritur 538./Insajderi.com