Presidenti slloven nesër vjen në Prishtinë dhe takohet me Vjosa Osmanin

Presidenti slloven nesër vjen në Prishtinë dhe takohet me Vjosa Osmanin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të takohet nesër me presidentin e Sllovenisë , Borut Pahor.

Takimi fillon në ora 16:00 e më pas do të ketë edhe konferencë për media, raporton Insajderi.

Presidenti slloven do të takohet vetëm më homologen e tij.

Kjo vizitë e presidentit Pahor në Kosovë vjen pas një publikimi të një “non paper” që i atribuohet Sllovenisë

Sllovenia e ka demantuar autorësinë e një dokumenti të tillë. /Insajderi.com