Presidenti Thaçi vizitë zyrtare në Kroaci

Presidenti Thaçi vizitë zyrtare në Kroaci

Të enjten më 1 qershor 2017 pas ceremonisë së pritjes solemne është paraparë takim mes presidentes kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi

Të enjten më 1 qershor 2017 pas ceremonisë së pritjes solemne është paraparë takim mes presidentes kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe takimet bilaterale të delegacioneve të të dyja vendeve, Kroacisë dhe Kosovës.

Të njëjtën ditë, Presidenti i Republikës së Kosovës, do të takohet me kryeministrin kroat Andrej Plenkoviç dhe kryetarin e Parlamentit kroat, Gordan Jandrokoviç, dhe do të bëjë homazhe me vendosjen e kurorë me lule para monumentit “Zëri i viktimave kroate- Muri i dhimbjes” në varrezat e qytetit Mirogoj, njofton rtklive.