Presidentja ia dorëzon kopjen e dekoratës “Urdhri Hero i Kosovës”, familjes së Agim Ramadanit

Presidentja ia dorëzon kopjen e dekoratës “Urdhri Hero i Kosovës”, familjes së Agim Ramadanit

Presidentja në Detyrë, Vjosa Osmani, ia ka dorëzuar familjes së Agim Ramazanit kopjen e dekoratës “Urdhri Hero i Kosovës”.

Kopjen e kishte ndarë presidenti i ndjerë, Ibrahim Rugova dhe e kishte dorëzuar presidenti atëhershëm, Fatmir Sejdiu.

Kjo dekoratë kishte humbur, dyshohet se hajnat e kishin vjedhur atë.

“Duke ia dorëzuar këtë dekoratë familjes së heroit Ramadani ne e ritreguam kujdesin e institucioneve të vendit ndaj atyre që me heroizmin e tyre na mundësuan ta preknim lirinë, por edhe ndaj familjeve të tyre. Ky kujdes do të jetë i vazhdueshëm”, ka shkruar Osmani. /Insajderi.com

 

Familjes së heroit të kombit, Agim Ramadanit, veprimtarit e luftëtarit të paepur për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, ia…

Posted by Vjosa Osmani on Friday, 16 April 2021