Prishtina arrin marrëveshjen me mbrojtësin e Kosovës U-21

Prishtina arrin marrëveshjen me mbrojtësin e Kosovës U-21

Prishtina vazhdon të përforcohet për sezonin e ri të Superligës dhe ata pritet të bëjë sot ose nesër prezantimin e radhës.

Qendër mbrojtësi Lumbardh Dellova, pritet të prezantohet si lojtari më i ri i klubit nga kryeqyteti, njofton Insajderi.

Dellova është 21-vjeçar, i cili prej dy vitesh është bërë pjesë e Hajdukut të Splitit, fillimisht me ekipin e dytë dhe më pas me ekipin e parë.

Lumbardhi është ftuar edhe nga Kosova U-21 për ndeshjen e shtatorit që Kosova e luan ndaj Anglisë.

Dellova ka qenë pjesë edhe e ekipit të Liria e Prizrenit./Insajderi.com.