Prishtina – Connah’s Quay Nomads: Formacionet zyrtare

Prishtina – Connah’s Quay Nomads: Formacionet zyrtare

Prishtina e nis raundin e dytë kualifikues për “UEFA Conference League” kundër skuadrës uellsiane, Connah’s Quay Nomads, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Zekirija Ramadani do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-3:

Ardit Nika, Gledi Mici, Leotrim Bekteshi, Besnik Krasniqi, Mendurim Hoti, Tun Bardhoku, Lorik Boshnjaku, Gauther Mankenda, Endrit Krasniqi, Xhevdet Shabani dhe Leotrim Kryeziu janë të përzgjedhurit e tij.

Nga ana tjetër, trajneri i skuadrës uellsiane, Andy Morris do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Kai Calderbank-Park, John Disney, Callum Morris, Tom Moore, Kris Owens, Aeron Edwards, Jamie Insall, George Horan, Jordan Davies, Jamie Mullan dhe Craig Carl Curran janë të përzgjedhurit e tij.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 18:00./Insajderi.com