Prishtina i ka mijëra ndërtime ilegale, sa janë ato saktë sipas Kryeinspektorit

Prishtina i ka mijëra ndërtime ilegale, sa janë ato saktë sipas Kryeinspektorit

Kryeinspektori i Komunës së Prishtinës  pranon që ka tendencë nga bizneset e ndërtimit që ende të vazhdojnë me nderime ilegale e me tejkalim të lejeve, por po tentojnë që t’i ndalojnë.

Se sa është saktë numri i ndërtimeve ilegale në kryeqytet e tregon në këtë dokumentar.

InDoks në këtë episod do ti kthehet këtij biznesi multimilionsh në të cilin madje hise kanë edhe vëllezërit e Presidentit Hashim Thaçi. Ku, siç thonë prokurorët, qe dikur shitësit me pakicë të perimeve sot vozisin nga ky biznes vetura që i përballojnë veç aktorët e Hollywoodit./ Insajderi.com

InDoks | Mafia e Ndërtimit

InDoks | Mafia e NdërtimitMe leje, ose pa leje, biznesi i ndërtimit në Kosovë mbetet një nga bizneset më të fuqishme në vend. Është një nga bizneset multimilionëshe ku vdekshmëria e punëtorëve është në nivel shqetësuese. Mafia e shpëlarja e parave lidhen po me këtë biznes.InDoks në këtë dokumentar sjell prapaskenat e rasteve më kriminale që lidhen me ndërtimin në vend, si dhe prapaskenat e një hoteli të privatizuar nga kosovari me famë botërore prej mafiozi, Currit të Mitrovicës, ku u vra një qytetar.Live në ora 20: 10 në @RTV Dukagjini dhe në InDoks transmetohet dokumentari “Mafia e ndërtimit”.

Gepostet von Insajderi am Sonntag, 28. April 2019