Prishtinë: Marshohet për Izraelin

Prishtinë: Marshohet për Izraelin

Marshi në mbështetje të popullit izraelit është mbajtur të premten në Prishtinë, njofton Insajderi.

Ky marsh vjen një javë pasi ishte mbajtur një i tillë, por në mbështetje të Palestinës.

Flamujt e Izraelit ishin në duart e personave që dolën në shesh për ta mbështetur Izraelin.

Pikërisht, në ora 2 të mëngjesit ka filluar armëpushimi mes Izraelit dhe grupeve palestineze. /Insajderi.com