Probleme me pronë: Tenton t’i vrasë dy persona

Problemet në pronësi kanë mundur të përfundojnë me fatalitet.

Probleme me pronë: Tenton t’i vrasë dy persona

Në Viti është arrestuar një person i cili pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor kishte shtënë me armë zjarri në drejtim të dy viktimave një mashkull dhe në femër kosovare.

Është bërë bastisje në shtëpinë e të dyshuarit ku janë gjetur dhe konfiskuar dy armë zjarri: një pushkë gjuetie  dhe një pistoletë me gas.

Me vendim të prokurorit i dyshuari ndalet për 48 orë në mbajtje. /Insajderi.com/