Prokuroria sot dorëzon kërkesën e paraburgimit për Dardan Krivaqën

Prokuroria sot dorëzon kërkesën e paraburgimit për Dardan Krivaqën

Prokuroria Themelore në Ferizaj pritet të dorëzojë kërkesën për caktim të masës së paraburgimit ndaj Dardan Krivaqës – të dyshuarit kryesor për vrasjen e 18-vjeçares M.O. në Ferizaj, njofton Insajderi.com.

Kështu ka bërë të ditur zëdhënsja e kësaj prokurorie, Vjosa Baftiu.

“Sot gjatës ditës në konsultim me prokurorin e rastit pritet të dorëzohet në gjykatë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit”, ka thënë ajo për KK.

E sot pritet të mbahet seanca e parë shqyrtuese në Gjykatën Themelore në Ferizaj.

Ndaj tij është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

Gjatë mesditës të së martës, Dardan Krivaqa ka rënë në duart e Policisë së Kosovës pasi disa ditë ishte i arratisur.

Ai u gjet në fshatin Dardani të Ferizajt dy ditë pasi ka dërguar të ndjerën në emergjencën e Spitalit Rajonal të Ferizajt dhe më pas ka ikur me një veturë me targa zvicerane. /Insajderi.com