Propozohet masa e arrestit shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë

Propozohet masa e arrestit shtëpiak për Haki Rugovën dhe zyrtarët e tjerë

Prokuroria Themelore në Pejë ka propozuar masën e arrestit shtëpiak ndaj kryetarit të Komunës së Istogut, Haki Rugovës dhe zyrtarëve të tjerë të kësaj komune, të cilët akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Siç raporton Sinjali, propozimi i kësaj mase u bë në seancën dëgjimore të këtij rasti që po mbahet në Gjykatën Themelore në Pejë, transmeton Insajderi.

Të akuzuar në këtë rast përveç kryetarit të Istogut, është edhe ish-nënkryetari i kësaj komune, Lulzim Blakaj dhe zyrtari ligjor, Faton Bujupi. /Insajderi.com