PSD-ja me aksion simbolik para Qeverisë: Shteti ka privatizuar shërbimet mjekësore

PSD-ja me aksion simbolik para Qeverisë: Shteti ka privatizuar shërbimet mjekësore

Partia Socialdemokrate e cila udhëhiqet nga Dardan Molliqaj, ka zhvilluar  një aksion simbolik para Qeverisë së Kosovë.

Ky aksion kundërshtoi privatizimin e shërbimeve mjekësore, njofton Insajderi.

Ditë më parë është raportuar për monopol rreth testit për COVID-19, kundërshtime ka pasur nga të gjitha anët.

Në deklaratën e PSD-së, thuhet se, “Licenca monopol për Blerim Devollin është privatizim i shërbimeve mjekësore që iu takojnë qytetarëve. Pasi janë braktisur nga shteti, qytetarët janë bërë klientë, pra shëndeti i tyre është burim fitimi për më të kamurit e kësaj shoqërie”. /Insajderi.com

Deklarata e plotë e aksionit simbolik

 

Në Kosovë, pronarët e kapitalit të madh janë të krijuar nga grabitja e burimeve natyrore dhe ndërmarrjeve publike, por…

Gepostet von PSD am Mittwoch, 2. September 2020