Publikohen emrat e lojtarëve të Kosovës që do të luajnë në miqësoret e qershorit

Publikohen emrat e lojtarëve të Kosovës që do të luajnë në miqësoret e qershorit

Strategu i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar listën e lojtarëve për miqësoret e Kosovës.

Shteti ynë do të përballet me dy kombëtare afrikane; Gueninë dhe Gambinë.

Me të parën luajnë më 8 qershor, ndërsa miqësorja e dytë zhvillohet më 11 po të këtij muaji.

Të dy ndeshjet ekipi i Challandes i zhvillon në Antalia të Turqisë. /Insajderi.com