fbpx

Publikohen imazhe nga festivali “Coachella”

Publikohen imazhe nga festivali “Coachella”

Coachella është festivali më i famshëm që mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili frekuenton më shumë se 200.000 persona.

Festivali është duke u mbajtur vite me radhë, për qëllim ndikimin anembanë në botë të trendevë të modës, muzikës dhe arteve të tjera.

Kryesuesit e këtij festivali Childish Gambino, Tame Impala, dhe Ariana Grande.

Bonus në ditën e parë të festivalit ishte këngëarja Selena Gomez me këngën ‘Taki Taki’e që është në bashkëpunim me Cardi B dhe Dj Snake.

Biletat për në Coachella fillojnë me një çmim rreth $430, por sigurisht që variojnë referuar ditëve të qëndrimit(12-21 prill), kohës së pronotimit dhe opsioneve të tjera si parkimi VIP.