Paulinho lë hapur kalimin te Barcelona

Paulinho lë hapur kalimin te Barcelona

Paulinho është duke lënë derën hapur për një lëvizje të dytë të Barcelona, pasi ka mbetur lojtar i lirë, dhe pret nga klubi katalanas ta marrin në konsideratë gjatë kësaj vere, shkruan Insajderi

Sergio Aguero, Eric Garcia dhe Memphis Depay tashmë janë transferuar si lojë të ri te Barça, pasi iu ka përfunduar kontrata me Manchester Cityn dhe Lyonin.

Sipas “Goal.com”, Paulinho mund të jetë një tjetër shtesë për të eksploruar, me 32-vjeçarin që ndërpreu lidhjet me skuadrën kineze Guangzhou Evergrande.

Ai tashmë ka kaluar një sezon në “Camp Nou” pasi u bë një nënshkrim i papritur në 2017./insajderi.com