QPR kërkon futbollistin e Kosovës – në garë edhe skuadra nga Bundesliga

QPR kërkon futbollistin e Kosovës – në garë edhe skuadra nga Bundesliga

Skuadra e kategorisë së dytë në Angli, QPR është vënë pas futbollistit kosovar të Laussane Sport, Benjamin Kolollit.

Skuadra londineze kërkon t’i marrë shërbimet e futbollistit të përfaqësueses së Kosovës, dhe siç raporton mediumi Get West London, edhe disa skuadra nga Bundesliga janë të interesuar për futbollistin e krahut.

Sipas këtij mediumi, për ta bindur Laussanen do të vlente një ofertë prej rreth 700 mijë eurove.

Kololli është futbollist i përfaqësueses së Kosovës, dhe ka luajtur nga fillimi në dy ndeshjet e fundit të përfaqësueses, ndaj Turqisë dhe Ukrainës. /Insajderi.com