Radikali Boiken Abazi bënë thirrje që njerzit të rrezikojnë shëndetin për Albin Kurtin

Radikali Boiken Abazi bënë thirrje që njerzit të rrezikojnë shëndetin për Albin Kurtin

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Boiken Abazi ka bërë thirrje që qytetarët ta rrezikojnë shëndeti e tyre në këtë kohë të pandemisë dhe të dalin në protestën për Albin Kurtin.

Përmes një postimit të tij në Facebook, Abazi ka shkruar se Hashim Thaci me shokë po tenton grushtët ndaj shtetit të Kosovës, shkruan Insajderi.

Përvec qytetarëve të Kosovës, Abazi ju bënë thirrje edhe qytetarëve të Shqipëris, Maqedonisë së Veriut poashtu edhe mërgatës.

“Në protestë kundër grushtit të shtetit në Kosovë, që po tenton Hashim Thaçi me shokë, do ngriheshin jo vetëm qytetarët e Kosovës, por edhe shqiptarë nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe mërgata. Jam i bindur për këtë! Le të na arrestojë Edi Rama që e ka qepur gojën përball kësaj pandemie politik”, ka shkruar Abazi./Insajderi.com