Rafa Benitez mund të transferohet te rivalët e Liverpoolit

Rafa Benitez mund të transferohet te rivalët e Liverpoolit

Skuadra angleze, Everton, është duke konsideruar  t’i ofrojë ish-trajnerit të Liverpolit, Rafa Benitez, kontratë për të marrë në drejtim klubit, pas humbjes së Carlo Ancelottit te Real Madrid, shkruan “The Telegraph”, transmeton Insajderi.

Benitez u largua nga posti i trajnerit të Dalian Professional në Super Ligën Kineze, për shak të rrezikut të madh nga COVID-19, teksa kishte shprehur dëshirën të rikthehej në Premier League.

Në të kaluarën Benitez kishte udhëhequr skuadra tjera angleze si Chelsea dhe Newcaste.

Ndërsa Evrtoni përveç spanjollit, në listë ka edhe Roberto Martinezin e Belgjikës, Christophe Galtier i Lille dhe Graham Potter i Brighton