Rama uron krishtlindjet në formë simbolike

Rama uron krishtlindjet në formë simbolike

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar krishtlindjet në mënyrë simbolike.

Ai publikoi një fotografi duke dhuruar çelësat e një shtëpie një familjeje që e kishte humbur kulmin mbi kokë vitin e kaluar si pasojë e tërmetit shkatërrues në Durrës.

“Mirëmëngjesi dhe Zoti bekoftë gjithë shqiptarët”,  uroi  Rama.

Tërmeti i 26 nëntorit kishte shkaktuar dhjetëra vdekje e shumë dëme materiale. /Insajderi.com

 

MIRËMËNGJES 😊

dhe #ZotiBekoftëShqiptarët🙏

Posted by Edi Rama on Thursday, 24 December 2020