fbpx

Raportohet një person i lënduar nga zjarri në katedralen Notre Dame

Raportohet një person i lënduar nga zjarri në katedralen Notre Dame

Policia ka raportuar se një zjarrfikës ka marrë lëndime serioze në zjarrin i cili ka kapluar katedralen Notre Dame në Paris, shkruan Insajderi.

Nuk ka detaje të mëtutjeshme.

Përkujtojmë se katedralja është përfshirë nga flakët në pasditen e së hënës.

Ajo ishte e vjetër mbi 800 vite dhe mbartë një histori të tërë mbi vete.

Shumë persona kanë ndarë pikëllimin  e tyre për këtë tragjedi, duke e konsideruar atë si një fatkeqësi botërore./Insajderi.com