Raportohet se një autobus me udhëtarë nga Kosova është aksidentuar në Bullgari

Raportohet se një autobus me udhëtarë nga Kosova është aksidentuar në Bullgari

29 pasagjerë, prej tyre gjashtë fëmijë, janë strehuar në Bullgari, pasi që një autobus me pasagjerë nga Kosova, shkaktoi aksident në qytetin e Kyustendilit, transmeton Insajderi.com.

Aksidenti është shkaktuar rreth orës 04:30, ku autobusi me pasagjerë nga Kosova ka goditur një kamion i cili kishte ndaluar e që po transportonte dru, raporton Struma.bg.

Autobusi i aksidentuar në Bullgari.

Sipas raportimeve, drejtuesi i kamionit të ndalur po përpiqej që t’u sinjalizonte pjesëmarrësve tjerë në trafik se një pemë kishte rënë në rrugë, teksa autobusi goditi kamionin, dhe ky i fundit doli nga rruga.

Autobusi i aksidentuar në Bullgari.

Ndërkaq, drejtuesi i autobusit ka pësuar lëndime të lehta trupore dhe është dërguar në Qendrën Mjekësore Qendrore në Kyustendil për ekzaminime të mëtejshme./Insajderi.com

Autobusi i aksidentuar në Bullgari.