Rashica: Ishte një ëndërr, me Werderin kam bërë hapin e madh në karrierë

Rashica: Ishte një ëndërr, me Werderin kam bërë hapin e madh në karrierë

Reprezentuesi kosovar, Milot Rashica, ka pushtuar ballinat e gazetave gjermane me super paraqitjet e tij për Werder Bremen në vitin 2019.

Rashica ishte transferuar në janar të vitit 2018 në klubin gjerman dhe në muajt e parë në futbollin gjerman kishte hasur në vështirësi, për shkak të dallimit të nivelit të ligës gjermane me atë holandeze, shkruan Insporti.com.