fbpx

Reagimet tronditëse të të burgosurve, kur shohin brenda qelisë së Deharit

Reagimet tronditëse të të burgosurve, kur shohin brenda qelisë së Deharit

Të burgosurit kthehen nga shëtitja. Është ora 15:53 dhe një prej gardianëve hapë derën e qelisë ku qëndronte Astrit Dehari, që vdiq me 5 nëntor në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në rrethana të dyshimta.

Pasi gardiani hapë derën, fton edhe një kolegë tjetër. I tregon ngjarjen. Para derës së qelisë bëhet tollovi dhe një nga të burgosurit lajmëron dikë. Këtë e bëjnë të gjithë.

Pas disa minutave vjen edhe një mjeke. Tollovia në korridor është e madhe. Të burgosurit duken të shokuar dhe të tronditur. Shumë prej tyre kapin kokën me dorë.

Këto janë pamjet që janë publikuar nga Klan Kosova, e që janë pamje të siguruara nga kamerat e Qendrës së Paraburgimit në Prizren./Insajderi.com