Reagimi i të riut kosovar kur e kupton se po mbyllen bastoret

Reagimi i të riut kosovar kur e kupton se po mbyllen bastoret

Institucionet e Republikës, Qeveria dhe Kuvendi kanë dhënë dritën jeshile për mbylljen e të gjitha lojërave të fatit në vendin tonë, për 10 vitet e ardhshme.

E kjo, ka ngjallur reagime nga qytetarët.

Ndonëse shumë e përkrahin një vendim të tillë, ka edhe prej atyre që janë shprehur të “shqetësuar” me mbylljen e bastoreve/kazinove.

Shikojeni videon më poshtë:

Dit e zeza erdhen ma zi ska

Gepostet von Emrin Dema am Freitag, 29. März 2019