Reagon Kelmendi: Mos u befasoni nga mashtrimet e Kurtit, ai nuk e njeh shtetin e Kosovës

Reagon Kelmendi: Mos u befasoni nga mashtrimet e Kurtit, ai nuk e njeh shtetin e Kosovës

Kryetari i partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka thënë se nuk duhet befasuar nga Albin Kurti, transmeton Insajderi.

Kelmendi përmes Facebook ka deklaruar se mashtrimet dhe lojërat e liderit të VV-së e kanë zënë shumëkënd në befasi mirëpo, ai nuk e njeh shtetin e Kosovës dhe si i tillë, nuk pritet të punojë për të.

“Pse po befasoheni me mashtrimet e Albin Kurtit?

Mashtrimet dhe lojërat e Albin Kurtit shumëkënd e kanë zënë në befasi.
Mos u befasoni.
Një politikan si Albin Kurti që nuk e njeh shtetin e Kosovës, nuk pritet të punojë për shtetin e Kosovës”, ka shkruar Kelmendi.