fbpx

 Reagon Melania Trump për zjarrin në katedralen e Notre Dame

 Reagon Melania Trump për zjarrin në katedralen e Notre Dame

Zonja e parë Melania Trump ka reaguar pas zjarrit të sotëm në Paris përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, shkruan Insajderi.

Ajo kishte shprehur keqardhjen e saj për këtë tragjedi.

“Më thyhet zemra për njerëzit në Paris duke parë zjarrin në katedralen Notre Dame. Lutem që të gjithë të jenë të sigurt”- kishte thënë ajo.

Katedralja mbartë 856 vite histori dhe i shpëtoi shumë luftërave dhe revolucionit, deri më sot./Insajderi.com