Real Madrid njofton lëndimin e ri të Hazard

Real Madrid njofton lëndimin e ri të Hazard

 

Klubi i Real Madrid, ka njoftuar se anësori i tyre, Eden Hazard, është diagnostikuar me një lëndim të ri.

Klubi njofton se belgu ka lënduar muskujt në kofshën e tij dhe ai do të mungojë të paktën katër javë, para se të rikthehet në stërvitje, transmeton Insajderi.

Ky lëndim, do ta mbajë jashtë grumbullimit edhe me kombëtaren e Belgjikës, në ndeshjet e muajit tetor, në kuadër të Ligës A.

Hazard, është duke u ballafaquar me probleme të vazhdueshme me lëndime, që nga koha kur është transferuar tek Real Madrid, nga ekipi i Chelsea./Insajderi.com.