Reali shkon me mungesa të mëdha në takimin me Malaga

Reali shkon me mungesa të mëdha në takimin me Malaga

Real Madridi duket se edhe ashtu tashmë është përqendruar vetëm në garat në Ligën e Kampionëve dhe kjo më së miri shihet pas publikimit të listës së lojtarëve që trajneri Zinedine Zidane i ka ftuar për takimin e Malagan.

Në formacion do të mungojnë dy prej lojtarëve kryesorë të këtij ekipi, njëri prej të cilëve madje është kohëve të fundit është shumë i përfolur si transfer i mundshëm nga klubi mbretëror.

Insporti e ka publikuar listën e lojtarëve të Realit për takimin e sotëm.