Rezulatet e ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

Rezulatet e ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës

Kanë përfunduar ndeshjet e para të Kualifikuesve të Botërorit “Qatar 2022”, njofton Insajderi.

Gjatë mbrëmjes së sotme ka patur rezultate surprizë, teksa Franca është ndalur në barazim 1-1 ndaj Ukrainës.

Kroacia është mundur me rezultatin 1-0 nga Slovenia, Portugalia ka fituar në shtëpi ndaj Azerbajxhanit të De Biazit falë një autogoli.

Belgjika ka arritur një sukses në shtëpi me rezultatin 3-1 ndaj Uellsit, ku ka arritur të shënojë dhe Lukaku me penallti.

Rezultatet:

Serbia – Republika e Irlandës 3:2

Finlanda – Bosnje Hercegovina 2:2

Estonia – Republika Çeke 2:6

Gjibraltari – Norvegjia 3:3

Letonia – Mali i Zi 1:2

Çipro – Sllovakia 0:0

Malta – Rusia 1:3

/Insajderi.com