Rezultatet e tjera të ndeshjeve në Ipko superligës

Rezultatet e tjera të ndeshjeve në Ipko superligës

Drita tanimë është në festë, duke festuar titullin e fituar pak orë më parë, nga barazimi i ndeshjes Gjilani vs Ballkani.

Ndeshjet e tjera të luajtura sot, kanë përfunduar më këto rezultate: Dukagjini 2 – 1 Vushtrria, Feronikeli 1 – 2 Trepça 89, Gjilani 2 – 2 Ballkani, KF Llapi 2 – 1 Ferizaj dhe Prishtina 3 – 0 Flamurtari, raporton Insajderi.

Prishtina, Ballkani dhe Gjilani do të luftojnë për pozitën e dytë, që dërgon në Ligën e Evropës, ndërsa Falmurtari dhe Trepça 89, janë duke luftuar për të siguruar mbijetesën./Insajderi.com.