Rihanna mahnit me pamjen e saj përderisa tregon lëkurën e saj pa grim

Rihanna mahnit me pamjen e saj përderisa tregon lëkurën e saj pa grim

Rihanna sapo ka lansuar linjën me produkte për kujdesin e lëkurën nga Fenti, që deri më tash kishte pasur vetëm produkte grimi.

Në një video për Harper’s Bazaar, Go To Bed With Me, këngëtarja zbulon rutinën e saj para gjumit dhe produktet e preferuara.

Rihanna fillon videon përderisa është e grimosur, ndërhohë që heq të gjithë grimin me pastruese dhe me heqës make up- i.  Ajo e pastron dhe i bën masazh fytyrës në mënyrë rrethore e me ngadalësi. “Lëkura ime është e butë dhe e tonifikuar sepse Total Cleanser, nuk i heq mbrojtësit natyral nga fytyra, “ thotë ajo në video.

Pas kësaj ajo vendos në fytyrë tonerin, i cili zvogëlon poret dhe dhe shton ushqyes në lëkurë.

Fenty Fat Water ka përmbajte të trashë I cili vendoset direkt në lëkurë.

Rihanna thotë se zvogëlimi i poreve është pjesa e saj e preferuar, sepse sa më pak të dallohen poret,më e freskët dukesh.

Ajo ka tregon që e gjithë rutina konsiston pa përdorime të produkteve të pambukut apo letrës, sepse përpos që mund të acarojë lëkurën është tendencë për të u bërë më ambientalista dhe për të shpëtuar Tokën.

Ajo ka përfunduar këtë ritual me Fenty Skin Moisturizer i cili përpos tonifikimit mbron edhe nga rrezet UV të diellit dhe ka faktorin SPF 30./Insajderi.com