Rikthehet sherri mes Lil Kim dhe Nicki Minaj

Rikthehet sherri mes Lil Kim dhe Nicki Minaj

Thuhet se është rivalitet i identiteteve të vjedhura mes këngëtareve mirëpo nuk dihet saktë se ku dhe kur filloi e gjitha.

Në thelb Lil Kim pretendon se Nicki Minaj ka vjedhur stilin e saj apo siç e quan ajo “swagun e saj”.

Sipas Baller status gjithë kjo mosmarrëveshje ndodhi prapa skenave, Kim thotë se Nicki filloi të ngacmonte atë. Kjo zgjati deri kur ato u takuan në publik dhe Nicki e injoroi Lil Kim duke refuzuar të komentojë për situatën e tensionuar.

Përpos asaj Kim thotë se Minaj ka filluar ngacmimin në këngët e saj.
“Tregoi asaj vajzës më kurorë të eci si Chris Brown,” është fjalia që këngëtarja beson se Nicki ia ka dedikuar.

Pasi Minaj vuri në shitje albumin “Pink Friday”, Lil Kim i ka kushtuar një këngë këngëtares. Kënga përmban fjalë të ndyta dhe degraduese duke akuzuar reperen për vjedhje të stili te muzikës dhe dukjes.

Minaj nuk ka hezituar dhe ka kthyer disin ani pse e dashura e ish-reperit më të mirë ndonjëherë, notorious B.I.G.I.E.

Minaj ka një histori të mosmarrëveshjeve me këngëtarë, përpos Lil Kimit në listën e saj tw mosmarrëveshjeve janë edhe këngëtarja Mariah Carey, Miley Cyrus dhe Taylor Swift./Insajderi.com