Roma vs Juventus – këto janë ndeshjet e tjera

Roma vs Juventus – këto janë ndeshjet e tjera

Serie A vazhdon sot gjiron e saj të dytë dhe krye ndeshja e kësaj jave është ajo në mes të As Roma dhe Juventus.

Ndeshja luhet në ora 20:45, ndërsa të dy ekipet kanë mungesa të theksuara të lojtarëve. Për Romën, mungonë Pastore, Perotti dhe Zaniolo, ndërsa per Juventus, mungojnë Alex Sandro, Bernardeschi, Khedira dhe de Ligt, njofton Insajderi.

Edhe Milan luan sonte duke filluar nga ora 18:00, pasi ata udhëtojnë për tu ndeshur me Crotone – në të njëjtën kohë, luhet edhe ndeshja në mes të Napoli dhe Genoa./Insajderi.com.