Ronald Koeman i tha diçka Messi-t që shtyu atë të kërkojë largimin

Ronald Koeman i tha diçka Messi-t që shtyu atë të kërkojë largimin

Lionel Messi, ka kërkuar largimin nga klubi i Barcelonës dhe e gjithë bota e futbollit është alarmuar, bashkë me klubet që dëshirojnë transferimin e tij

Trajneri i ri i Barcelonës, Ronald Koeman, ishte ai që është takuar me Messi-n dhe pas këtij takimi, ka pasuar kërkesa për largim.

Mediat e afërta me klubin nga Barcelona, thonë se Koeman e ka takuar Messi-n personalisht dhe i ka treguar planet e klubit për të ardhmen si dhe vendin që ai do ta ketë në klub, transmeton Insajderi.

“Nga ky moment që po bisedojmë, përfundojnë të gjitha ato benifitet dhe do të kesh trajtimin e njëjët sikurse të gjithë të tjerët”, këto janë fjalët e Koeman për Messi-n./Insajderi.com.