Ronaldo e konfirmon: Jam sterilizuar, por kam ruajtur spermë të mjaftueshme për të krijuar një ekip futbolli

Ronaldo e konfirmon: Jam sterilizuar, por kam ruajtur spermë të mjaftueshme për të krijuar një ekip futbolli

Legjenda e futbollit brazilian, Ronaldo ka konfirmuar se i është nënshtruar një opericonit të sterilizimit pasi është bërë baba për herë të katërt, por kjo nuk e ndalon që ai një ditë të krijojë një ekip futbolli, shkruan Insporti.com.

Gjatë periudhës së tij si futbollist nuk kishte konkurrencë sa i përket golave, askush nuk ishte si Ronaldo Luis Nazario de Lima, gjithomë ka ditur të shënojë gola.

Ronaldo ka shënuar 352 gola në 518 paraqitje në karrierën e tij por këto shifra do të ishin shumë të larta, po mos të pësonte lëndimet e frikshme të gjurit.

2002 FIFA World Cup held in South Korea and Japan, Brazil vs. Turkey semifinal, Brazil’s Ronaldo is cheering after the 1:0.

Në një intervistë për “Financial Times” këtë javë ai ka treguar se mund të kishte ende fëmijë.

“E kam në akull. Mjaftueshëm për krijuar një ekip futbolli”, ka thënë Ronaldo, transmeton Insporti.com.

Ronaldo e ka thënë këtë pasi që bashkëshortja e tij nuk dëshiron më të ketë fëmijë.

Ish futbollisti i Barcelonës dhe Real Madridit ka dy djemë dhe dy vajza. /Insporti.com/

Real Madrid’s Ronaldo celebrates after scoring his third goal against Manchester United, during the UEFA Champion’s League, Quarter Final second leg at Old Trafford. THIS PICTURE CAN ONLY BE USED WITHIN THE CONTEXT OF AN EDITORIL FEATURE. NO WEBSITE/INTERNET USE UNLESS SITE IS REGISTERED WITH FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE.