Rrëfimi i familjarëve për të riun që e mbyti rrufeja

Rrëfimi i familjarëve për të riun që e mbyti rrufeja

I është dhënë lamtumira e fundit Shpëtim Kabashit i cili punonte si ndërtimtar.

E pamja është hapur për të ndjerin Shpëtim Kabashi të cilin e mbyti rrufeja. 23 vjeçari u godit nga rrufeja të shtunën në mbrëmje deri sa ishte duke punuar si punëtor ndërtimtarie në Gjakovë.

Djali i axhës së të ndjerit, Mentor Kabashi, e përshkruan viktimën si djalë të urtë dhe punëtor.

“Ka qenë  një djalë i urtë saktësisht ka qenë me shokët e punës ku pas një rrufeje, pa shi, pa reshje shiu, i godet rrufeja këta e mbyt”, ka thënë djali i axhës së të ndjerit, për televizonin T7.

Edhe fqinjët e Shpëtimit kanë vetëm fjalë të mira për të Shpëtimin. Ceremonia e varrimi të 23 vjeçarit është zhvilluar në mesditë në varrezat e fshatit.

Bashkë me viktimën ishte duke punuar edhe Shkëlzen Rrustemi, 37 vjeçar nga fshati Celinë i cili po ashtu mori lëndime të rënda trupore nga rrufeja.

Rrustemi është duke u trajtuar në QKUK dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.