Rrëfimi Muhamed Veliut – vdekjet dhe jetët e shpëtuara në Thumanë, raportimet më të vështira në këto 17 vite si gazetar

Mëngjesi i 26-të nëntorit të këtij viti do të mbahet mend gjatë nga shqiptarët, në veçanti nga banorët e Durrësit dhe Thumanës. Tërmeti me magnitutë 6.4 shkallë të Rihterit ua mori jetën 51 personave ndërsa la me qindra njerëz të lënduar dhe shkaktoj dëme të mëdha materiale. Atë ditë gazetarit politik të Top Channel, Muhamed … Continue reading Rrëfimi Muhamed Veliut – vdekjet dhe jetët e shpëtuara në Thumanë, raportimet më të vështira në këto 17 vite si gazetar