Rrihen vëllezërit mes vete për pronë në Prishtinë

Rrihen vëllezërit mes vete për pronë në Prishtinë

Gjatë ditës së djeshme dy vëllezër janë rrahur mes vete për një kontest pronësor në Prishtinë ka njoftuar policia e Kosovës.

Rastin në polici e ka raportuar babai i tyre duke thënë se pas rrahjes ata kanë pësuar lëndime trupore.

Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar, ka bërë të ditur policia.

“Prishtinë, 26.10.2019 – 00:20. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor dy djemtë e tij janë rrahur mes vete dhe si pasojë kanë pësuar lëndime trupore. Të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e policisë. /Insajderi.com