fbpx

Rrihet brutalisht në mes të rrugës se ishte transgjinore

Rrihet brutalisht në mes të rrugës se ishte transgjinore

Një transgjinore është rrahur keq nga disa të rinj në Dallas të Teksasit SHBA.

Sulmi ndaj 23-vjeçares Muhlaysia Booker ndodhi në mes të rrugës.

Agresorët përdornin fjalë fyese dhe homofobike ndaj saj, ndërkohë që e shtrinë në tokë duke e goditur me shkelma.

Policia ka nisur hetimet për këtë ngjarje që ndodhi në një parking./Tch/