Rritje e temperaturave, ky është moti për sot

Rritje e temperaturave, ky është moti për sot

Mot me diell dhe pejsërisht i vranët parashikohet të mbajë sot në Kosovë, njofton Insajderi.

Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21- 22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-5 m/s. /Insajderi.com