Ryan Giggs nuk do të drejtojë Uellsin në Kampionatin Europian, pas akuzave për sulm ndaj dy grave

Ryan Giggs nuk do të drejtojë Uellsin në Kampionatin Europian, pas akuzave për sulm ndaj dy grave

Ryan Giggs nuk do të drejtojë ekipin kombëtar të futbollit të Uellsit në EURO 2020 pasi u akuzua për sulm ndaj dy grave, njofton Insajderi.

“Federata e Futbollit e Uellsit (FAW) ka shqyrtuar vendimin e Shërbimit të Prokurorisë së Kurorës për të vazhduar me akuzimin e Ryan Giggs, menaxherit të ekipit kombëtar të futbollit. Në dritën e këtij vendimi, FAW mund të konfirmojë që Robert Page do të marrë rolin e menaxherit të ekipit kombëtar të meshkujve për turneun EURO 2020 të kësaj vere dhe do të ndihmohet nga Albert Stuivenberg”, theksoi federata e futbollit të premten.

“Një takim i Bordit të FAW do të thirret për të diskutuar këto zhvillime dhe ndikimin e saj në federatë dhe në ekipin kombëtar”, shtoi ai.

Menaxheri 47-vjeçar uellsian akuzohet për shkaktimin e lëndimit trupor të një gruaje të moshës 30-vjeçare, si dhe për sulmin tjetër ndaj një gruaje të moshës 20-vjeçare, për të cilat do të paraqitet në gjykatë më 28 prill. /Insajderi.com