Samsung publikon në heshtje tabletin Galaxy View 2

Samsung publikon në heshtje tabletin Galaxy View 2

Më parë këtë javë, u shfaqën ‘teaser’ i tabletit Samsung Galaxy View 2, duke treguar një pajisje më kompakte se paraardhësi i saj.

Tani tableti zyrtarisht filloi të shitet përmes dyqanit online të Samsung, me një çmim prej 740 dollarë.

Galaxy View 2 ka ekran 17.3 inç me rezolucion Full HD (1920 x 1080p), softuer Android 8.0 Oreo dhe procesor Exynos 7884 me tetë bërthama, 3GB RAM dhe 64GB hapësirë për ruajtje, që mund të zgjerohet me lojëra elektronike microSD deri në 400GB.

Tableti ka një kamerë 5MP në anën e pasme dhe bateri 12000mAh.