Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën

Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën

Seanca për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën.

Pozita dhe opozita ranë dakord për ndërprerjen e seancës së sotme që filloi nga ora 10:00.

“Pas arritjes së konsensusit mes pozitës dhe opozitës, vazhdimi i seancës do të bëhet të mekurën, në orën 11:00”, ka thënë kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Programi i Qeverisë Kurti për katër vjetët e ardhshme i prezantuar sot në Kuvend shkaktoi tensione në mes pozitës dhe opozitës./Insajderi.com