“Seksi dhe Qyteti” po rikthehet – mungon një personazh thelbësor

“Seksi dhe Qyteti” po rikthehet – mungon një personazh thelbësor

HBO e ka konfirmuar, “Sex and the City” do të rikthehet 17 vjet pas episodit të fundit, njofton Insajderi.

E titulluar “And Just Like That…”, rikthimi do të paraqesë tre nga katër yjet e shfaqjet hit të viteve te 90-ta, me Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon dhe Kristin Davis respektivisht në rolet Carrie, Miranda dhe Charlotte.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Kim Cattrall, e cila luajti si Samantha në shfaqjen origjinale, nuk do të kthehet për serialin e ristartuar, i cili do të jetë në prodhim ekzekutiv nga Parker, Davis, Nixon dhe Michael Patrick King.

E përshkruar nga HBO Max si një “kapitull i ri” i shfaqjes së hitit ’90 dhe ’00s, seriali me 10 episode do të ndjekë Carrie, Miranda dhe Charlotte në të 50-at e tyre dhe është planifikuar të fillojnë prodhimin në New York në pranverë. /Insajderi.com