Sëmuret tenori kosovar, shpreson të rikuperohet për koncertin që do ta mbajë në Prishtinë

Sëmuret tenori kosovar, shpreson të rikuperohet për koncertin që do ta mbajë në Prishtinë

Tenori shqiptar me famë botërore Ramë Lahaj, nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Siç bën të ditur vet Lahaj, ai është prekur nga një infeksion akut i fytit.

Megjithatë ai është shprehur optimist se gjendja shëndetësore e tij do të përmirësohet deri më 1 gusht, në ditën kur është paraparë të mbajë koncert në sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë.

‘Të dashur miq, këto ditë jam prekur nga një infeksion akut të fytit. Gjendja aktuale nuk është aspak e mirë por me shpresën dhe ndihmën e specilistit shpresoj gjithçka të jetë në rregull deri më 1 gusht”, ka shkruar Lahaj në rrjetin social Instagram.

Koncerti i Ramë Lahajt ‘Ramë Lahaj and friends’ është paralajmëruar të mbahet më datën 1 gusht në sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë.

Nikoqire e këtij koncerti është Komuna e Prishtinës.